piątek, 1 czerwca 2012

Zabudowa pionów wodno-kanalizacyjnych i wnęk



W mieszkaniach w bloku, czy tez budynku wielorodzinnym nie trudno o wystające rury, rurki i inne elementy pionów kanalizacji, co więcej nie tylko w łazienkach, czy toalecie, ale w całym mieszkaniu. Współczesne budownictwo dzięki kreatywności architektów unika instalacji wszelkiego rodzaju widocznych i rzucających się w oczy. W miarę możliwości wszelkie rury i piony są skrywane, jednak budownictwo sięgające korzeniami w PRL-u posiada wiele niespodzianek dla lokatorów. By zamaskować nieestetycznie wyglądające rury można obudować je kafelkami. Rozwiązanie to jest o tyle praktyczne, że wykonany lekki stelaż pozwala na szybki i łatwy demontaż wraz z płytkami w razie awarii pionu lub jego konserwacji. Możliwość zastosowania wkręcanych elementów ruchomych pozwala na przysłowiowe zaglądanie do zabudowanej przestrzeni, na przykład celem odczytu wodomierza, czy zakręcenia wody w pionie. Zabudowy tego typu są stosowane zarówno w łazienkach, kuchniach przy okazji kafelkowania pozostałej powierzchni, jak i w przedpokoju, czy pokojach zastępując ceramikę ozdobnym kamieniem fasadowym, którego technika układania jest identyczna co tradycyjne kafelkowanie.

14 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Częstym problemem jeśli chodzi o zabudowę łazienek jest w przyszłości dostęp do kolanek i ogólnie rur kanalizacyjnych. W przypadku powstania awarii trzeba zbijać płytki i kłopot gotowy. Lepiej regularnie dbać o udrażnianie rur kanalizacyjnych https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych i mieć pewność, że żaden zator nas nigdy nie zaskoczy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Co racja to racja, co piszecie. Od siebie mogę dodać, że instalacje https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje też powinny być wykonane z trwałych i dobrych materiałów, żeby za jakiś czas się nie okazało, że poprawiać trzeba.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
    2. Aby instalacja wodna zawsze działała bez zarzutu, warto jest co jakiś czas sprawdzić ją pod kątem szczelności. Do wykonania nowych uszczelnień będą nam potrzebne różne materiały izolacyjne jak np. oringi gumowe. Te oraz inne przydatne akcesoria znajdziemy bez trudu w sklepach z odpowiednim asortymentem - https://powerrubber.com/. Oringi gumowe z względu na swoje właściwości odznaczają się szerokim spektrum zastosowań i niewątpliwie warto jest mieć je z tego powodu pod ręką.

      Usuń
  4. Sama zabudowa jest ważna, ale moim zdaniem również istotna jest instalacja wodna i kanalizacyjna. U mnie w domu mam wiele rzeczy od https://www.dostudni.pl/ i np. pompa głębinowa działa cały czas bez najmniejszych zarzutów.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ciekawie opisane. Czekam na jeszcze więcej.

    OdpowiedzUsuń
  6. Super napisane. Jestem pod wielkim wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  7. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  8. Co by nie mówić to jak najbardziej jest to bardzo ważna kwestia, ale moim zdaniem na początku warto aby również wykonać dobrze wszelkie prace hydrauliczne. U mnie zawsze je wykonuje hydraulik https://hydraulik.wroclaw.pl/ i całość działa jak należy.

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja również chcę powiedzieć, że samodzielnie raczej nie dotykam prac hydraulicznych i zdecydowanie wolę to zlecić specjalistom. Na pewno jestem bardzo zadowolony z usług hydraulika https://rost.wroclaw.pl/ i myślę, że dobrze jest właśnie korzystać z takich usług.

    OdpowiedzUsuń
  10. Miałem niedawno problem z przeciekającym rurociągiem, co wymagało natychmiastowej uwagi. Skontaktowałem się z https://hydraulikon.pl/, i ich szybka oraz efektywna odpowiedź była niezwykle pomocna. Profesjonalizm i umiejętności hydraulika, który przybył na miejsce, były na najwyższym poziomie. Dodatkowo, ceny ich usług były bardzo konkurencyjne. Jestem bardzo zadowolony z wyników ich pracy i gorąco polecam tę firmę.

    OdpowiedzUsuń